Chata v horách

Sleduj 7 dní zadarmo

Skupina piatich vysokoškolákov – Dana, Jules, Curt, Marty a Holden – sa vydá na víkendový výlet do odľahlej chaty v lesoch. Chata patrí Curtovmu príbuznému a nachádza sa na opustenom mieste, čo priateľom vyhovuje, pretože chcú uniknúť od každodenných starostí a zabaviť sa.

Po príchode do chaty si skupina všimne rôzne zvláštnosti, ako napríklad starožitnosti a podivné predmety v pivnici. Zvedavosť ich vedie k tomu, aby začali skúmať obsah pivnice, kde nájdu starodávnu knihu so zaklínadlami. Dana prečíta jedno zo zaklínadiel nahlas, čím nevedomky prebudí strašné sily.

Medzitým je odhalené, že ich činy sú sledované skupinou vedcov v high-tech podzemnom zariadení. Vedci manipulujú prostredím chaty a kontrolujú rôzne nadprirodzené entity, aby zabezpečili, že všetci mladí ľudia budú zabití v určitom poradí. Toto všetko robia ako súčasť starodávneho rituálu, ktorý má zaistiť prežitie ľudstva tým, že obetujú mladých ľudí starobylým božstvám, aby ich upokojili.

Postupne sú študenti napádaní rôznymi monštrami a duchmi. Počas krvavých udalostí sa Marty a Dana podarí prežiť a objavia vstup do podzemného komplexu. Tam zistia pravdu o experimentoch a rituáloch. Keď sú konfrontovaní vedcami, Dana a Marty sa rozhodnú nezúčastniť sa na rituáli a namiesto toho nechajú monštrá uvoľniť sa z klietok v laboratóriu, čo vedie k masakru vedcov a zničenia celého zariadenia.

Na konci filmu Dana a Marty sedia spolu a čakajú na nevyhnutný koniec sveta, pretože bez úspešného rituálu sa starobylé božstvá prebudia a zničia ľudstvo. Film končí záberom na obrovskú ruku božstva, ktorá preráža zem.

Sleduj 7 dní zadarmo

You Might Also Like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *